Warto przeczytać – wystawka książkowa związana z obchodami Tygodnia Bibliotek

Adam Bahdaj ”Podróż za jeden uśmiech”. Wakacyjne perypetie dwóch chłopców, których kłopoty rozpoczęły się wtedy, kiedy w wyniku zamieszania zgubili pieniądze przeznaczone na podroż.

Kornel Makuszyński „Szatan z siódmej klasy”. Główne tematy to szkolne kłopoty, historia rodu, poszukiwanie skarbu i wątki detektywistyczne.

Edmund  Niziurski ”Niewiarygodne Przygody Marka Piegusa”. Powieść opowiada o przygodach chłopca, którego prześladuje pech i ciągle przydarzają mu się dziwne przygody.

Joanna Olech „Dynastia Miziołków”. Otaczająca rzeczywistość i trudności jakie napotyka na swej drodze bohater, są głównymi wątkami. Książka jest napisana w formie dziennika.

Alfred Szklarski „Tomek na wojennej ścieżce”. Jest to cykl powieści podróżniczo – przygodowych, których bohaterem jest Tomek Wilmowski.

Kornel Makuszyński „Awantura o Basię”. Autor opisał historię dziewczynki którą , po zmianie jej sytuacji życiowej, opiekują się przypadkowi ludzie.

Henryk Jerzy Chmielewski „Tytus Romek i A’ TOMEK”. Seria komiksowa, która zawiera wiele edukacyjnych przesłań dotyczących ochrony przyrody, historii. „Bawiąc uczy”.

Eric Knight „Lassie wróć!”. Powieść opisująca przygody psa, który wabi się Lassie.

Edmund de Amicis „Serce”. Bohater opowiada o swojej rodzinie, kolegach i ważnych wydarzeniach.

Astrid Lindgren „Bracia Lwie Serce”. Jedna z najpiękniejszych książek o braterskiej miłości i odwadze.

Katherine Paterson „Most do Terabithii”. Historia niezwykłej przyjaźni dwojga dzieci, którym wyobraźnia pozwala uciec od nudy. Pewne wydarzenia przerywają wielką przyjaźń.

Roald Dahl „Matylda”. Książka mówi o dziecięcej godności, o którą powinni dbać dorośli. Bohaterką jest dziewczynka, która w wieku pięciu lat czyta książki dla dorosłych i rozwiązuje skomplikowane zadania matematyczne.

Zachęcam do przeczytania

polecanych książek – warto.

Teresa Jóźwiak