SP33 źródłem możliwości

Gmina Olsztyn realizuje projekt „SP33 źródłem możliwości”

Projekt został stworzony w celu wsparcia uczniów w zakresie kompetencji kluczowych, umiejętności uniwersalnych i matematyczno-przyrodniczych oraz podniesienie efektywności metod nauczania stosowanych przez nauczycieli w Szkole Podstawowej nr 33 im. Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF w Olsztynie.

Cel projektu:

Celem projektu jest podniesienie poziomu edukacji w Szkole Podstawowej nr 33 w Olsztynie, poprzez wprowadzenie do nauki innowacyjnych metod kształtujących kompetencje kluczowe, umiejętności uniwersalne i właściwe postawy niezbędne na rynku pracy, a także tworzenie warunków dla nauczania opartego na metodzie eksperymentu wśród 102 uczniów oraz rozwój kompetencji i umiejętności zawodowych 31 nauczycieli, w tym uzyskanie kwalifikacji/kompetencji przez 92 uczniów oraz 29 nauczycieli.

Okres realizacji projektu:

01.04.2021 – 28.02.2023

Podmioty zaangażowane w realizację projektu:

Liderem projektu jest Gmina Miasto Olsztyn.

Projekt realizowany jest w partnerstwie z „Instytut Badawczo – Szkoleniowy” Sp. z o.o.

Szkoła Podstawowa nr 33 im. Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF w Olsztynie pełni funkcję jednostki realizującej projekt.

Formy wsparcia nauczycieli:

• szkolenia z zakresu prowadzenia Warsztatów Efektywnej Nauki oraz Warsztatów Alfa i Omega w oparciu o rozwiązania wypracowane w ramach innowacyjnego projektu „Umiem się uczyć”  – nauczanie dzieci jak się uczyć i jak to robić efektywnie;
  • superwizje indywidualne/coaching dla nauczycieli prowadzących Warsztaty Efektywnej Nauki lub Warsztaty Alfa i Omega dla uczniów;
  • szkolenia z zakresu prowadzenia zajęć interdyscyplinarnych metodą eksperymentu w oparciu o narzędzia TOC (Theory Of Constraints – tłumacz. z j. ang.: Teoria Ograniczeń) – nauczanie oparte na wykorzystaniu zestawów eksperymentalnych na bazie wyposażenia pracowni biologii i pracowni fizyki.

Formy wsparcia uczniów:

• Warsztaty Efektywnej Nauki,
  • Warsztaty Alfa i Omega,
  • zajęcia wyrównawcze i rozwijające z matematyki i języka obcego,
  • zajęcia interdyscyplinarne w oparciu o naukę metodą eksperymentu.

Wsparcie dla szkoły – zakup sprzętu i wyposażenia:

Ważnym elementem projektu jest zakup sprzętu i wyposażenia dla Szkoły Podstawowej nr 33, która otrzyma m.in. sprzęt doświadczalny do nauki metodą eksperymentu (zestawy eksperymentalne, sprzęt komputerowy, oprogramowanie eksperymentalne) – wyposażenie pracowni biologii i pracowni fizyki.

Źródła finansowania:

Wsparcie w ramach projektu pn. „SP33 źródłem możliwości” realizowane jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014 – 2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wartość projektu: 454 297,50 zł

Wartość dofinansowania projektu: 425 785,50 zł