Majówka. Pomysły dla dzieci starszych i ich rodziców

Zbliża się Majówka – skorzystaj ze wspaniałych pomysłów!

1. Papierowy łańcuch: Zrób papierowy łańcuch dni do powrotu do szkoły-napisz zabawny dowcip lub zabawnego coś na każdym z nich.
  2. Pisanie komiksów: Złóż papier i stwórz własny komiks.
  3. Zmień piosenkę: Napisz inny tekst do ulubionej piosenki.
  4. Gry szkolne: Naucz w rodzinie gry, które znasz ze szkoły.
  5. Dziennik „Zastanawiam się”: utwórz dziennik „zastanawiam się”, zbierz swoje myśli. Nad czym się zastanawiasz? Przykład: „Zastanawiam się, dlaczego mech jest tak gąbczasty”. „Zastanawiam się, jak rosną rośliny.” „Zastanawiam się, jak powstaje beton”.
  6. Sztuka przyroda: korzystając z materiałów znalezionych na zewnątrz domu, stwórz dzieło sztuki lub autoportret. Pomyśl liście są jak włosy, mech jak brwi, skały jak oczy itp.
  7. Chcesz zwierzaka? Zbadaj wszystkie sposoby na bycie dobrym opiekunem zwierzaka, przedstaw swoje informacje swoim rodzicom. Zrób broszurę, plakat.
  8. Stwórz kod: Stwórz swój własny kod alfabetu i napisz tajne notatki (przykład – a to z, b to y, c to x itp.)
  9. Pisanie przez ekspertów: Jesteś już w czymś ekspertem. Napisz informacje na ten temat i zaprezentuj je swojej rodzinie na obiedzie.
  10. Zmierz dom/mieszkanie :np. znajdź obwód i powierzchnię swojego pokoju
  11. Bądź projektantem: korzystając z danych dotyczących obwodu i obszaru, zaprojektuj dla siebie idealne podwórko / sypialnię.
  12. Ankieta: Utwórz ankietę na interesujący Ciebie temat dla znajomych i rodziny, a następnie stwórz wykres z wynikami.
  13. Zapytaj o pracę: Napisz list do kogoś, kto ma pracę, którą chcesz i zadaj mu pytania. Dowiedz się, czego potrzeba, aby mieć tę pracę.
  14. Zbuduj kapsułę czasu, która zostanie otwarta za XX lat.
  15. Bądź autorem: Uwielbiałeś książkę? Napisz kontynuację.
  16. Zrób mapę skarbów: Zrób mapę skarbów do zakopanego skarbu na swoim podwórku lub w domu.
  17. Naucz się nowej gry karcianej: Naucz się takich gier karcianych jak Remik, Pasjans czy Serca.
  18. Zbuduj wieżę: stwórz wieżę z kart do gry.
  19. Stwórz grę planszową: Zaprojektuj własną grę planszową.
  20. Miasto z recyklingu: Zbuduj makietę- miasto z surowców wtórnych.
  21. Konkurs Papierowy Samolot: Dowiedz się, jak zbudować najlepsze papierowe samoloty i weź udział w konkursie. Które lecą najdalej?
  22. Zbuduj własną łódź – użyj papieru, klocków LEGO itp. – i ustaw ją

w wodzie. Dodawaj na nią po 1 groszu, ile grosików uniesie łódka  i nie utonie.

1. Zrób wywiady: Dowiedz się więcej o historii swojej rodziny.

Zadzwoń do babci, dziadka czy  krewnego i popytaj się ich.

1. Napisz list: Napisz list do kogoś, kogo podziwiasz.
  2. Zrób domową pizzę. Najlepiej kilka małych, dla każdego taką jak lubi najbardziej!
  3. Zorganizuj konkurs rodzinny rzutów do celu lub na odległość: Zgnieć gazetę, uformuj z niej kilka kul. Możesz rzucać nimi do pojemnika, np. kartonu. Także może to być rzut na odległość.
  4. Strzelaj z folii bąbelkowej.
  5. Stwórz rodzinną orkiestrę z naczyń.
  6. Zagraj w kręgle plastikowymi kubeczkami
  7. Wykonaj pomysłowy tor przeszkód z poduszek, krzeseł…..
  8. Zbuduj namiot z kocyków i poduszek.
  9. Baw się z rodziną w robienie czynności na czas wiązanie kokardek, odbijanie piłeczki.
  10. Urządź wiosenny bal przebierańców!

POWODZENIA!