Dzień Ziemi

W Polsce, od 34 lat obchodzimy Dzień Ziemi. W naszej szkole to święto miało szczególny charakter. Młodsi i starsi zaprezentowali swoje prace plastyczne na wystawie „Dary Ziemi”. W kąciku eko-ludka można było podziwiać przyjazne środowisku modele elektrowni wiatrowej, wodnej i paneli fotowoltaicznych. Na tle bogactwa przyrody można było zobaczyć zdjęcia zaśmieconego lasu oraz instalację przedstawiającą negatywne skutki działań człowieka na przyrodę. W młodszych klasach założono kąciki ekologiczne, starsi mogli się sprawdzić w konkursach ekologicznym „Planeta ziemia” i biologicznym „Mistrz biologii”. Najważniejszym punktem naszych działań był apel, w którym uczestniczyła cała społeczność uczniowska.

Marzenna Markowicz – Bembenek

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej i filmowej.